Kültür ve sanat platformu Kayıp Rıhtım’ın ilk matbu öykü antolojisi olma özelliğini taşıyan “Tüm Panayırların Heyulası” 2. baskısı ile bir kez daha okurla buluşuyor.

Fantazi, bilimkurgu, korku, polisiye, tuhaf kurgu ve distopya türünde kaleme alınmış 20 öyküyü buluşturan Tüm Panayırların Heyulası, odağına “ucube” temasını alarak çıktığı yolculukta ilk baskısını tamamladı.

Birinci baskısı Ocak 2022 tarihinde yayımlanan antoloji, kısa bir süre önce raflarda aranmaya başlanmıştı. Çok geçmeden yeni baskısına kavuşan eser, bir kez daha okurların karşısına çıktı.

Onur Selamet ve Özgürcan Uzunyaşa ikilisi tarafından yayıma hazırlanan kitap, İthaki Yayınları’nın spekülatif kurgu türündeki kitaplarına yer veren Pangea Kitaplığı çatısı altında yayımlandı.

Tamamı bu kitap için özel olarak kaleme alınan öykülerden oluşan antolojide “ucube” teması bazen bir mekân, bazen bir zaman, bazen de normalin ta kendisi olarak ele alındı.

Tam adı “Tüm Panayırların Heyulası: Kayıp Rıhtım Öykü Antolojisi” olan kitapta eserleriyle yer alan yazarlar şu şekilde: Ayça Erkol, Bahadır Cüneyt Yalçın, Bahri Vardarlılar, Deniz Erbulak, Eda İşler, Ekin Açıkgöz, Emirhan Burak Aydın Ezgi Polat, Hakan Bıçakcı, Hikmet Hükümenoğlu, Mehmet Berk Yaltırık, Murat S. Dural, Müge Koçak, Onur Selamet, Orçun Ünal, Özgürcan Uzunyaşa, S. İpek Ortaer Montanari, Seran Demiral, Suat Duman ve Süreyyya Evren.