12 yıldır çağdaş edebiyat faaliyetlerinin yürütüldüğü CerEdebiyat, pandemi dolayısıyla verilen uzun bir aranın ardından, yeni sezonun ilk etkinliğinde yazar ve akademisyen Kerem Eksen’i konuk ediyor. 

Ankaralı okurlarıyla ilk kez buluşacak olan Eksen, “Buradayız” (2013) ve “Uyku Krallığı” (2017) adlı kitaplarıyla edebiyat çevrelerinin dikkatini çekti. Son romanı “Ölümden Uzak Bir Yer” ile okurlarını bu yıl bir kez daha selamladı. 

26 Kasım 2022 Cumartesi günü, saat 15.30’da gerçekleştirilecek söyleşi, herkese açık ve ücretsizdir.

CerEdebiyat, Ankaralı okurları yeni sezonda söyleşi konuklarıyla düzenlenecek olan bir günlük atölye etkinliklerine davet ediyor.

27 Kasım 2022 Pazar günü 13.00-15.00 saatleri arasında Kerem Eksen yürütücülüğünde gerçekleşecek olan ilk atölye, “Etkilenme Biçimleri: Romanlar ve Okurlar Üzerine Bir Atölye” adını taşıyor. Eksen, okurluk ve yazarlık pratikleri üzerinden katılımcıların yazınsal ilgi ve becerilerine katkı sunmayı amaçladığı bu etkinlikte, eser-yazar-okur etkileşiminin farklı biçim ve boyutlarını Tolstoy, Flaubert, Dostoyevski, Woolf gibi büyük romancıların eserlerindeki bazı örnek bölümlerden hareketle ele alacak.

Kayıtları başlayan atölyeye katılım için 25 Kasım 2022 tarihine kadar edebiyat@cermodern.org adresinden CerModern’e ulaşabilirsiniz.

Atölye bedeli 150 TL’dir.