Nazlı Deniz Güler’in kaleme aldığı, yönetmen Ümit Ünal’ın resimlediği “Zaman Ustası”, geçen ve geçmeyen zamanların sırrını arayanlar için parlak ipuçlarıyla dolu bir hikaye… 

Tanıtım bülteninden:

“Kimileri zamanı hesaba katmadan yaşar; ağır ağır, aheste aheste, keyifle geçirir vaktini. Zamanla yarışan da çoktur; kalabalıklarda koşuşturan, sürekli bir yerlere yetişmeye çalışan ve asla yirmi dört saat ile yetinemeyenlerdir onlar. Yapmaları gereken bir şeyi erteleyince, zaman kazandıklarını düşünenler de vardır. İstemedikleri bir işle uğraşırken, zaman kaybettiklerine inananlar da. Bazılarının ilişkisiyse daha farklıdır zamanla. Onun sırrını çözmeye ve onu özümsemeye adamışlardır kendilerini. Tıpkı usta gibi.”

Öyleyse zamanın peşine düşme vakti. Her yaştan okur için…

Nazlı Deniz Güler

Nazlı Deniz Güler; 1983, Adana doğumlu. Çeşitli televizyon kanalları, prodüksiyon firmaları ve reklam ajanslarında çalıştı. 2010 yılında yazıp yönettiği, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden yapım desteği alan kısa filmi “1,2,3” ile yurtiçi ve yurtdışında birçok festivale katıldı ve “Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması”nda özel ödüle layık görüldü. 2014 yılında, ilk çocuk kitabı Nar ve Elma Kurdu, 2021 yılında ilk öykü kitabı İçi Güzel Olsun yayımlandı. Halen her yaştan okur için yazmaya devam ediyor.

Kitapları: B’nin Kelimeleri, D’nin Mektupları, L’nin Listeleri, R’nin Şarkıları, E’nin Problemleri, Y’nin Tarifleri, Fındıkistan, Meraklı Çakıl Serisi, Krallar da Korkar (Kırmızı Kedi Yayınları), Küçük Kara Bulut, Miri ve Zazo, Kösbek, Çok Karanlık, İki Kere İyi Geceler (Çınar Yayınları)

Ümit Ünal

Ümit Ünal; yönetmen, yazar. 1965’te doğan Ümit Ünal Teyzem (1986), Hayallerim, Aşkım ve Sen (1987) gibi sekiz filmin senaryo yazarıdır. Yönettiği ilk uzun metrajlı film 9 (2001) birçok ödül almış ve 2003 Yabancı Dilde En İyi Film Oscar Ödülü için Türkiye’nin adayı olarak seçilmiştir. Anlat İstanbul (2004), Ara (2007), Gölgesizler (2008), Ses (2010), Nar (2011), Sofra Sırları (2018), Aşk, Büyü, vs (2019) gibi dokuz filmi yazıp yönetmiştir. Beş kitabı yayınlanmıştır: Bir hikayeler toplamı, üç roman ve bir otobiyografi. Resim çalışmaları da yapan Ünal, iki kişisel sergi açmış, dört kitap resimlemiştir.