Farklı farklı duygular, az veya çok hepimizde var. Peki bu tuhaf yaratıklar, bizim onları hissetmediğimiz mesai saatleri dışında ne yapıyorlar acaba? 3-6 yaşlarındaki okurlara hitap eden, Edip Sönmez’in çevirdiği “Kimse Bakmazken Duygular Ne Yapar?” Domingo Yayınevi tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

Hangi duygu yükseklere tırmanıyor, hangisi yerin altına saklanıyor, hangisi bir baloncuğun içinde yaşıyor ve hangisi salyangozlara yardım ediyor? Kaygı, tam olarak neden çekiniyor? Güvenin kurduğu köprüden kimler kimler geçiyor?

25 dile çevrilen bu şairane kitap, içimizdeki duygulara bakmak, onları tanımak ve ailecek onlar hakkında sohbet etmek için harika bir davet.

Duygularımıza dair hem tatlı hem manidar gerçekler Oziewicz’nin şairane dili, Zając’ın muzip çizimleriyle birleşiyor; hoş detayları ve düşündüren metaforlarıyla her yaştan bizleri kendi içimizde yolculuğa çıkarıyor. Cevapları ararken çocukları kendi duygularıyla tanıştırıyor, hissetme ilhamı veriyor; duyguları yargılamadan sunarak onlar hakkında konuşmaya teşvik ediyor.