Mahal Edebiyat Yayınlarının ilk öykü kitabı, Âlemin O En Yağmurlu Gecesi online kitapçılarda satışa çıktı. Geçtiğimiz aylarda Mahal Edebiyat’ın düzenlemiş olduğu öykü yarışmasında dereceye giren öykülerden oluşan öykü seçkisinin ön jürisi Hatice Akalın, Mete Karagöl, Onur Özkoparan ve Varol Mengüverdi’den oluşuyordu. Seçici jüride ise Mehmet Fırat Pürselim ve Metin Nart yer aldı.

Mahal Edebiyat Yayınları çıkan kitaplarının lansmanını 24 Eylül’de Ankara’da gerçekleştirdi. Kitaplar okurlarıyla buluşurken, imza ve söyleşi etkinliği de düzenledi. Mahal Edebiyat ilerleyen zamanlarda okurlarıyla farklı şehirlerde yeniden buluşmayı planlıyor.

Âlemin O En Yağmurlu Gecesi adlı öykü seçkisinde yer alan yazarlar: Başar Yılmaz, Ali Nurdoğan, Gonca Gülbey Turupcu, Alper Büyükbudak, Fatih Selvi, Melike Pehlivan İşler, Serpil Canalan, Derya Onaran, Neşe Cengiz, Dilay Arslan.

“Adımı kitap kapaklarında ilk görüşlerim hep edebiyat yarışmalarının derleme kitaplarında olduğu için, Mahal Edebiyat Öykü Yarışması seçkisinde yer alan yazar arkadaşlarımın mutluluğunu yüreğimde hissedebiliyorum.”
Mehmet Fırat Pürselim

“Mahal Edebiyat kuruluş amacı doğrultusunda yeni yarışmalarla edebiyata katkı sunmaya devam edecektir. Bu amaçla kurulan Mahal Edebiyat Yayınları’nın da ilk dosyasının öykü yarışması seçkisi olması oldukça anlamlıdır.”
Mete Karagöl