Deniz Faruk Zeren’in üçüncü kitabı “Tam Ağlayacaktım Arkadaşlar Dokundu” Dipnot Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

Hanım Ana, açık mavi parlak gözlerinde yaşlar birikip, sol şakağındaki, kısa, kalın, ışık oklarını etrafa saçan güneş desenli sütlü barut dövmesinin koyu, derin, uzak, mat, yeşilinin üzerinde ince bir keder çizgisi usulca belirerek yeni uyanmış, endişeli yüzüne doğru sızdığında, dizlerinin üzerine çöküp avuçlarını göğe kaldırdı, yutkundu, genzine akan yaşları yuttu, ahları yuttu, sözleri yuttu, öfkeleri, bedduaları yuttu, “Allahım” dedi, fısıldayarak, “Allahım, oğlumu çok dövmesinler.”

Deniz Faruk Zeren, kalabalıkların içinde kaybolmuş insanları sesliyor öykülerinde, resimliyor. Her biri kendi serüveninin içinde saklı, zuladaki dünyalarına götürüyor bizi. Toprak damlı evler, kara taşlarla örülmüş duvarlar, iç içe kurulmuş, dar, sıkıntılı, girintili çıkıntılı sokaklar, evlerin üzerinden tembel tembel yükselen sarı beyaz soba dumanları… sonra mahpus damları, dağlar, kentler, sokaklar, okullar… yaşadıkları yer neresi olursa olsun, renklerini örtmek zorunda kalmış insanlar.

Deniz Faruk Zeren

Deniz Faruk Zeren, 1977 yılında Siverek’te doğdu. Liseye kadar Siverek’te okudu. 1996 yılında Çukurova Üniversitesi’nde Radyoloji Bölümü’ne kayıt yaptırdı. Edebiyat çalışmalarına çeşitli öğrenci fanzinlerinde şiir, düz yazı ve öykü yazarak başladı. “Yasak Kitap” ve “Zerya – Serhatta Bir Gün” adlı yayınlanmış kitapları var. Halen İzmir’de yaşıyor, sağlık emekçisi olarak çalışıyor.