Edebiyat okurlarının dergilerde yayımlanan öykülerinden tanıdığı Hande Çiğdemoğlu’nun ilk öykü kitabı “Kâğıt Kesiği” İnkılâp Kitabevi tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

Hande Çiğdemoğlu, kısa bir süre içinde gerçekleşen olayları anlatırken, kahramanın bütün hayatını yansıtan hikâyeler yaratıyor. Çeşitli insanlık durumlarını, hayatın gerçeklerini görünür hale getiriyor. Hayata dair olsa da pek konuşulmayan, kâğıt kesiği gibi sızlayan konular işliyor. Bir öyküsünün başlığına benzer biçimde anlatıyor; çok dokunmadan, fazla üzmeden.

Hande Çiğdemoğlu 2021 Gülten Akın Mektup Yarışması Büyük Ödülü, 2020 Fakir Baykurt Öykü Yarışması Birinciliği ve 2020 Seyhan Livaneli Öykü Yarışması Üçüncülüğü alan öyküleri ile Türk edebiyatında yadsınamayacak bir yer edinmeyi başarıyor, üstelik daha ilk anda.

“Böylesine olgun bir ilk kitap olan Kâğıt Kesiği’nin ve Hande Çiğdemoğlu’nun edebiyat yolculuğunu umutla takip edeceğim.”
Zülfü Livaneli

Hande Çiğdemoğlu

Hande Çiğdemoğlu, 1979 İstanbul’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünde başladığı eğitimine, Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme yüksek lisans programı ile devam etti. Öğretmenlik, bankacılık, sigortacılık, muhasebe ve finans uzmanlığı yaptı. Sonra yönünü tamamıyla edebiyata çevirdi. İki yıl boyunca Sevdalım Hayat sitesinde düzenli yazılar yazdı. BirGün, Varlık, Bavul, Masa, Kitap Eki, Öykü Gazetesi, Oggito, Parşömen Sanal Fanzin gibi pek çok gazete, dergi ve internet sitesinde yazıları yayımlandı. Kitap Cumhuriyeti “Yaz Öyküleri” Öykü Seçkisi, Yazı-Yorum Dergisi “Başkalarının Çiçekleri” Öykü Seçkisi’nde yer aldı, çeşitli dijital platformlarda öyküleri seslendirildi. Yalova’da yaşıyor. İki oğluyla birlikte büyüyen umutları var. Deniz tutkunu.