Sarıyer Belediyesi’nin düzenlediği 9. Sarıyer Edebiyat Günleri, 28 Mayıs-5 Haziran’da Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda yapılacak.

Onur konuğu Türkan Şoray

Dokuz gün sürecek etkinlikler boyunca edebiyatseverler Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda buluşacak. 400 yazar, 45 yayınevinin katılımıyla gerçekleşecek etkinlik birçok şair, gazeteci, akademisyen, müzisyen ve oyuncuyu ağırlayacak. Şiir ve müzik eşliğinde boğaz turlarının yapılacağı programda bu yıl masal çadırı da kurulacak. Programın bu yılki onur konuğu ise Türkan Şoray olacak. 9. Sarıyer Edebiyat Günleri, Ceylan Ertem konseriyle sona erecek.

İmza günleri dolu dolu

İnci Aral, Aydın Ilgaz, Nilgün Ilgaz, İpek Çalışlar, Nazım Alpman, Başar Başarır, Behçet Çelik, Ramize Erer, Pelin Batu, Erdal Güney, Aysun Kara, Yavuz Ekinci, Adnan Özyalçıner, Tarhan Gürhan, Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Haydar Ergülen, Mine Soysal, Esme Aras, Derya Sönmez, İhsan Eliaçık, Uğur Terzi, Emrah Ablak, Zeynel Lüle, Ersin Karabulut, Tuna Kiremitçi, Mehmet Güreli, Saygı Öztürk, Latife Tekin, Akın Birdal, Neslihan Önderoğlu, Karin Karakaşlı ve daha pek çok yazar edebiyatseverler için imza günü düzenleyecek.

“Beyaz martı edebiyat onur ödülü” Latife Tekin’in

İmza günleri, söyleşiler, şiir teknesi, şiir hatları, sergi ve konserlerle renklenecek etkinliklerde Sarıyer Edebiyat Günleri ile özdeşleşen “Beyaz Martı Edebiyat Onur Ödülü” de sahibini bulacak. 2014 yılında verilmeye başlanan “Beyaz Martı Edebiyat Onur Ödülü” Yaşar Kemal, Zülfü Livaneli, Vedat Türkali, Murathan Mungan, İnci Aral ve Ahmet Ümit’in ardından Latife Tekin’in olacak. Etkinlik kapsamında düzenlenen “Fakir Baykurt Öykü Yarışması”nda ise ortaokul, lise ve yetişkin kategorisinde dereceye giren katılımcılar da ödüllerine kavuşacak.

Ayrıntılı program için tıklayın.