Senaryosunu Barış Bıçakçı ve Tufan Taştan’ın yazdığı, Tufan Taştan’ın ilk uzun metrajlı filmi “Sen Ben Lenin” 17 Mayıs 2022 tarihi itibariyle dijital platform Netflix’ten izlenebilecek.

Sen Ben Lenin, bir kasabanın umudu olan heykelin çalınmasıyla yaşananları konu ediyor. Bir sahil kasabasının tek kurtuluş umudu turizmdir. Tam da bu sırada dalgalar, kasaba sahiline ahşap bir Lenin heykeli getirir. Heykelin tursitlerin ilgisini çekmesinin ardından belediye heykeli meydana diker. Ülke gündeminde de yer alan bu heykel, herkesin dilindedir. Başbakan ve Rus heyeti ile birlikte görkemli bir açılışın planlandığı sırada Lenin heykeli çalınır. Tecrübeli komiser Erol ve genç komiser Ufuk, heykelin bulunması için Ankara’dan özel olarak görevlendirilir. Erol ve Ufuk’un heykeli bulmak için sadece on iki saatleri vardır. Eldeki delillerse kasabanın geçmişine uzanan bir yolun açılmasına neden olur.

2021’de vizyona giren ve birçok festivalden ödülle dönen “Sen Ben Lenin”in senaryosu geçtiğimiz günlerde İthaki Yayınları tarafından yayımlanmıştı.