“Normal İnsanlar”ın yazarı Sally Rooney’nin yeni romanı “Güzel Dünya, Neredesin?” Emrah Serdan’ın çevirisiyle Can Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

Sally Rooney son romanıyla yeni kuşaklar, günümüz ilişkileri, gelecek kaygısı, yakın arkadaşlık ve yaşama cesareti gibi temaları yine samimi ve yalın bir dille gözler önüne seriyor.

Alice ve Eileen, farklı şehirlerde yaşayan, otuzlarına yaklaşan iki arkadaş. Roman yazarı Alice, flört uygulaması sayesinde bir depo işçisi olan Felix’le tanışıp yakınlaşır. Eileen ise sona eren ilişkisinin yaralarını sarmaya çabalarken bir yandan da çocukluk arkadaşı Simon’ın çekimine kapıldığını hisseder.

Alice ve Eileen ilişkiler, sanat, edebiyat ve günbegün belirsizleşen gelecekleri hakkında yazışırken hem arkadaşlıklarını hem de hayata bakışlarını sorgulamaya başlarlar. Zira aşklarına, kalp kırıklıklarına, günü yaşamaya ve muhabbetlerine tepelerinden ayrılmak bilmeyen bir bulut eşlik eder. Karanlıktan önceki son durak mıdır bu? Güzel bir dünyanın varlığına inanmanın bir yolu var mıdır?

Sally Rooney insan doğasını kavrayışındaki yeteneğini bir kez daha samimi ve yalın bir dille gözler önüne seriyor.

Güzel Dünya, Neredesin?” Rooney’nin şimdiye dek yazdığı en iyi roman. Mizahi ve zeki diyaloglarıyla, birbirleriyle çaresizce bağ kurmaya çalışan karakterleriyle muhteşem bir eser.
Brandon Taylor, The New York Times Book Review

Sally Rooney

SALLY ROONEY, 1991’de İrlanda’da doğdu ve Trinity College’dan mezun oldu. İlk romanı Conversations with Friends 2017’de (Arkadaşlarla Sohbetler, Monokl Yayınları, 2019), Normal People 2018’de (Normal İnsanlar, Can Yayınları, 2019) yayımlandı. Normal İnsanlar Hulu ve BBC tarafından diziye aktarıldı. Öykü ve yazıları The Dublin ReviewThe White ReviewThe Stinging Fly‘da yayımlanmıştır. Halen Dublin’de yaşıyor.

EMRAH SERDAN, 1986’da Şişli’de doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’nden mezun olduktan sonra Oxford Üniversitesi’nde İngiliz ve Dünya Edebiyatı üzerine yüksek lisans yaptı. Edebiyat dersleri vermekte, editörlük ve çevirmenlik faaliyetlerini sürdürmektedir.