Genel Yayın Yönetmenliğini Umay Umay’ın, editörlüğünü Serkan Türk’ün yaptığı “sadece Şiir” dergisinin 7. sayısı (Ekim 2021-Ocak 2022) yayımlandı. Dergide Türkçe’nin yanı sıra bu ülkede yaşayan ve yazılan diğer dillerden şiir örnekleri de okurun dikkatine sunuluyor.

Tanıtım bülteninden:

Ahmet Sarı, Aydın Şimşek, Bayram Zıvalı, Burcu Karaslan, Çağlar Yerlikaya, Çağrı Sinci, Devrim Merdan Engin, Efe Duyan, Elif Sofya, Eren B. Budak, Erol Özyiğit, Fatma N., Fırat Baytak, Hakan Unutmaz, Hatip Çiçek, Hıdır Işık, Hicran Aslan, İlkay Şahin, Kağan Server Atıcı, Mahir Özkan, Mehmet Yaşın, Mesut Barış Övün, Mualla Katip, Murat Tenetoğlu, Mustafa Torun, Mutlu Merve Başkaya, Nalan Kurunç, Nilay Özer, Okan Alay, Onur Sakarya, Ömer Turan, Özge Sönmez, Pınar Doğu, Salih Bolat, Selami Karabulut, Sema Güler, Senem Gökel, Serdar Abay, Soner Demirbaş, Süreyya Akçay, Şeref Bilsel, Taner Cindoruk, Yener Çetin, Yiğit Kerim Arslan ve Zeynep Köylü bu sayıda şiirleriyle yer alan şairler.

Adnan Özer’in “Tavşan Notları, Tazı Fikirler” ve Fırat Caner’in “Şiir Okurları” başlıklı yazıları dikkat çekici.

Henüz ilk kitabı yayımlanmamış şair Hasan Temiz ile Hakan Temiz söyleşti. Nihat Özdal ise son kitabı bağlamında Gürgenç Korkmazel’in sorularını yanıtladı.

sadece Şiir 2018 yılında hayatını kaybeden şair Hayriye Ersöz’ü bu sayıda bir şiiriyle selamlıyor. Dikkat çeken kapak görseli ise Sait Mingü imzasını taşıyor.