Ruhşen Doğan Nar’ın fantastik novellası “Kıyamet Geliyorum Der” Klaros Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

Bir yandan yangınların, diğer yandan sellerin yaşandığı günümüzde kıyamet bize hiç olmadığı kadar yakın mı? Acaba, kıyamet insanlığa geliyorum mu diyor? Bu sorular Ruhşen Doğan Nar’ın da zihnini epeyce kurcalamış belli ki… Yazarın fantastik novellasında sıra dışı bir maceraya tanık olacaksınız.

“Kıyamet Geliyorum Der Dante’yi yad eden, Mark Twain’e selam veren ama özünü de es geçmeyen çarpıcı bir eser. Ruhşen Doğan Nar eşsiz düş gücü, mizah anlayışı ve gözlem yeteneğiyle absürdün sınırlarını zorlayarak eğlenceli bir okuma serüveni vadediyor; bize de yalnızca yolculuğun keyfini çıkarmak kalıyor.”
Emre Bozkuş

Ruhşen Doğan Nar

Ruhşen Doğan Nar 1988, İzmir doğumlu. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Mütercim-Tercümanlık okudu. İngilizce öğretmenliği yapmakta. 2016 Şerzan Kurt Öykü Yarışması’nda Türkçe öykü dalında ödüle layık görüldü. Bilimkurgu öykülerinden oluşan ilk kitabı İçimdeki Robot, Yitik Ülke Yayınları’ndan 2019 yılında çıktı. İkinci öykü kitabı Bir Gün Mutlaka Delireceğim 2020’de okurlarla buluştu. İthaki Yayınları’nın Yeryüzü Müzesi ve Yitik Ülke Yayınları’nın Mutsuz Aşk Vardır derlemelerinde öyküleriyle yer aldı. İtalya’da yayımlanan Futurchia adlı Türk bilimkurgu seçkisinde de bir öyküsü yer alıyor. Öyküleri İngilizce, İtalyanca ve Esperanto gibi dillere çevrildi.