Edebiyatımızın modernist damarında yer alan Tunç Kurt, güçlü öykücülüğünün yanı sıra cesur deneysel girişimleri ve bu alanda kat ettiği mesafeyle de dikkat çekiyor.

Tanıtım bülteninden:

Tunç Kurt, nefes nefese ama aksamayan, yer yer yazarın bile isteye frene bastığını hissettiğimiz, sağlam bir kurguya yaslanan, öfkesi demli öyküler yazıyor.

Edebiyatımızın modernist damarında yer alan yazar, güçlü öykücülüğünün yanı sıra cesur deneysel girişimleri ve bu alanda kat ettiği mesafeyle de dikkat çekiyor.

2021 Sennur Sezer Emek Direniş Ödülü’nde öykü dalında birinciliğe layık görülen Hayatlarınızdan Alacaklıyım okurları, toplumsal sorunları farklı bir bakış açısıyla işleyebilmiş öykülerle karşılarken, yazarın içten ama okurla mesafeyi koruyabilen dili hayat üzerine çokça düşündürüyor.

Tunç Kurt’un güçlü öykücülüğüyle uzun zaman hatırınızdan çıkmayacak öyküler: Hayatlarınızdan Alacaklıyım.

Tunç Kurt

Tunç Kurt 1982’de Muğla’nın Yatağan ilçesinde doğdu. Öykülerini çeşitli edebiyat dergilerinde, gazetelerde ve internet sitelerinde yayımladı. Herkesin İçinde Hiç Olmak, Annemin Kuşları, Bay Prada Nasıl Öldürüldü? adlı kitapları yayımlandı. Yüzyıllık Perde, Öyküden Çıktım Yola, Başlarken Yalnızsın Bitirdiğinde Daha da Yalnız kolektif kitaplarında yer aldı. 2012 Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri’nde “Dikkate Değer” bulundu. İstanbul’da yaşıyor.