İki aylık öykü dergisi Post Öykü’nün 39. sayısı (Mart-Nisan 2021) yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

Baharı karşılayanların dergisi Post Öykü Mart-Nisan sayısında Şeyda Arslan, Ali Yağan, Mürüvvet Özpehlivan, Güray Süngü ve Kadir Daniş’in öyküleri ile okuyucuyu karşılıyor. Zeynep Şule Kaya, Hayrettin Orhanoğlu, Sebahat Meraki, Engin Korkut ilerleyen sayfalarda öyküleriyle yer alan diğer yazarlar. İmgeler Sûretler bölümünün bu sayıda konuğu Tuna Yukay. Aykut Ertuğrul yeni bir bölüm ile 39. sayıda yer alıyor; Dipnotlar/Moğolluklar’da yazarın zihin dünyasını besleyen eleştirel düşünce kaynaklarına tanık olunuyor.

Maurice Blanchot edebiyat ve kahramanlık ilişkisini ele aldığı “Kahramanın Sonu” yazısıyla bu sayıya misafir. Genç Borges ve yaşlı Borges’i karşılaştırdığı “Öteki” yazısıyla Alkan Kılıç okuyucuya düşlerin yönlerini gösteriyor. Hikâyesi bölümünde Mahmut Coşkun Vesanat Dergisi’nin doğuş hikâyesini anlatıyor. Bir Şey Hakkında Üç Şey bölümünde Kadir Daniş Milorad Paviç’i daha iyi anlayabilmek için okuyucuya üç şey sunuyor.

Post Öykü klasik bölümlerinden olma yolunda ilerleyen Yanlış Okumalar’da Oğuz Atay farklı açılardan değerlendiriliyor. Uygar Atasoy, Gülşen Funda, Mustafa Aplay, Betül Sezgin, Onurhan Ersoy ve Yelda Sözdemir inceleme metinleriyle katkıda bulunan yazarlar. Güven Adıgüzel Kırkıncı Oda’da Kötülüğün Doğası üzerine olan düşüncelerini okuyucuyla paylaşıyor.

Çevirmen Diyor ki bölümünde Burak Ş. Çelik çeviri dünyasında yaşadıkları üzerine kişisel tecrübelerinden bahsediyor. Çapraz Okumalar köşesinde Onurhan Ersoy ve Betül Sezgin, Mustafa Aplay’ın Neden Bıçkın Bir Delikanlı Olamadım kitabı üzerine konuşuyor ve yazarla kısa bir söyleşi de gerçekleştiriyorlar. Yelda Sözdemir, Ali Yağan, Mustafa Aplay, Murat Öztürk, Ayşenur Önler, Nilüfer Bülbül, Onurhan Ersoy, Gülşen Funda Post Kitap bölümüne inceleme yazılarıyla katkıda bulunuyor. Dükkan bölümünde ise yeni çıkan diğer öykü kitapları okuyucuyla buluşmak için yer alıyor.