Post Öykü dergisinin 35. sayısı (Temmuz-Ağustos) yayımlandı.

post-oyku-temmuz-2020-post-oyku-dergi-post-oyku-4189-22-B

Tanıtım bülteninden:

Post Öykü 35’in ilk sayfalarında “Canavarlar ve İnsancıklar” öyküsüyle Mukadder Gemici okura merhaba diyor. “Ateşe Bakarlar” ile Arda Arel, “Eymen Kimdi?” ile Elif Sena Ergin, “Zeytin Çölü Kuş Bakışı” ile M. Fatih Kutlubay, “Rüyalar” ile Tugay Kaban, “Kara Delik” ile Ümid Gurbanov, Temmuz-Ağustos sayısının öykücüleri. Hafız Hiyavi’den “Emir’in Babası” ise çeviri öykü köşesinde. “İmgeler ve Sûretler” başlığında bu sayı Mukadder Gemici anlatıyor. Temmuz-Ağustos sayısının diğer öykücüleri ise Şeyma Arslan, Emre Ergin, Ali Can Eren, İlker Doğan, Eren Buğdaycı. Bir klasik haline gelen “Kırkıncı Oda”da ise Güven Adıgüzel macerası devam ediyor.

“Kurmacanın Dile Getirdiği” ile Cemal Şakar, “Colombre’nin Ağzındaki Felsefe Taşı” ile Mahmut Sami Yıldız, “Kurgu’nun İki Asli Yarışçısı: Şiir ve Öykü” ile Murat Güzel, Post Öykü’nün yeni sayının eleştiri sayfalarına katkı sağlarken “Hikâyesi” köşesinde ise bu defa Ertuğrul Emin Akgün, “Hepimizden Çok Korkuyorum”u anlatıyor.

Nazım Hikmet Polat, Oleg Buevski, Gamze Güller ve Ümid Gurbanov ile yapılan söyleşiler okuru bekliyor.

Temmuz-Ağustos sayısında “Yanlış Okumalar” atölyesinde Ömer Seyfettin üzerine Gülşen Funda, Betül Sezgin, Mustafa Aplay, Uygar Atasoy ve Ayşenur Önler yazdı.

Post Kitap ise her zaman olduğu yine dopdolu. Bu sayıda Mustafa Aplay, Ali Yağan, Betül Sezgin, Yelda Sözdemir, Ayşenur Önler, Uygar Atasoy ve Nursena Koç yazdı.