Ayşegül Kocabıçak’ın on yaş üstü çocuklar için kaleme aldığı ve Emre Karacan’ın resimlediği YouTuber Berk’in Gizli Dünyası” ve “YouTuber Berk Zorbalık mı, Kankalık mı?” adlı iki roman, 21 Şubat 2020’de okurla buluşuyor.

youtuber berk'in gizli dünyası_kapak

YouTuber Berk’in Gizli Dünyası

On iki yaşındaki Berk yaz tatilinde annesi babasıyla gezmeyi hayal eder. Tam seyahate çıkacaklarını düşünürken tatilini amcasıyla geçireceğini öğrenir.

Sıkıcı amcasıyla koca bir yaz nasıl geçirmek bir yana Berk’in YouTuber olma hayalleri de suya mı düşecek yoksa?

youtuber berk zorbalık mı kankalık mı_kapak

YouTuber Berk Zorbalık mı, Kankalık mı?

Okul başladığında Berk hiç beklemediği bir şekilde akran zorbalığına maruz kalır. Bununla nasıl baş edeceğini, kimden yardım isteyeceğini bilemez.

Acaba amcası ona yardım elini uzatacak mıdır?

ays
Ayşegül Kocabıçak

1977 yılında Ankara’da doğdu. Öykü ve yazıları çeşitli dergilerde yayımlandı. Ölüm Vardiyası, Kadın Sesi Kâğıda Düşerse, Pati Öyküleri, Türkiye Hikâyelerini Anlatıyor isimli seçkilerde öyküleriyle yer aldı. Aşk Bu (2013), Dilsiz Annelerin Sessiz Çocukları (2015) ve Ben Söylemem Sen Anla (2016) kitaplarını yazdı. Dilsiz Annelerin Sessiz Çocukları’nda yer alan “Olmaz mı?” isimli öyküsü, Soma Mekânsızlar Tiyatrosu tarafından Para ile Satılmaz adlı tiyatro oyununun yazımında kullanıldı. 2017 yılında “Run Gülüzar Run” adlı romanı yayımlanan ve Ankara’da yaşayan yazar, Aybüke ve Ahmet Berk’in annesidir.