7 Aralık Cumartesi saat 19:00’da Metamorfoz Sanatevi’ndeki etkinlikte şair Halim Yazıcı, okurları ve dinleyicilerle buluşacak. Etkinlik sonunda kitaplarını imzalayacak.

75474033_1416017888574565_7287167549656006656_n

Mülteciler İçin Şiirsel Bir Plak Yolculuğu

Anlatılacak olan, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği tarafından dünya mültecilerine yardım amacıyla 1963 yılında İngiltere, İsveç, Fransa, Hollanda ve Meksika’da aynı zaman diliminde kaydı gerçekleştirilen bir plağın, All Star Festival’in anılarla dolu masalsı ve şiirsel müzikal yolculuğunun hikâyesi…

Plağın içinden çıkan mektup şöyle başlar:

“Teşkilâtımız yakında gramofon sanayinin tarihinde emsalsiz oniki inçlik bir ‘long play’ plağı yayınlayacaktır. Fevkalâde değerli ve şöhret sahibi on üç sanatkârdan her biri mülteciler yararına şimdiye kadar hiç duyulmamış bir şarkıyı temin etmeği kabul etmişlerdir. Bununla beraber bu teşebbüsün son başarısı, plâğı stok edip satmak istemenize ve satışları teşvik ve mümkünse mültecilere yardım için kendi normal kârınızın bir kısmından feragat etmek arzusuna bağlı olacaktır.”
Birleşmiş Milletler Mültecileri Yüksek Komiseri Felix Schnyder

Bir Plak Dinledim Şiirim Değişti başlıklı etkinlikte şair Halim Yazıcı; bu plağın hikayesiyle birlikte ve Louis Armstrong, Ella Fitzgerald, Nana Mouskouri, Edith Piaf, Maurice Chevalier gibi pek çok sanatçının plak kayıtları eşliğinde, iki ciltten oluşan toplu şiirlerinin yer aldığı “Beyaz Caz Sokağı” adlı kitabındaki kimi caz sanatçılarına ve müzisyenlerine adadığı şiirlerini seslendirecek.

Datça Metamorfoz Sanatevi
Rezervazyon için: 0 545 712 83 66